$226
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 11956403 |
| GTIN: | 889214327604 |
| Model: | Tom Ford FT5811-B |
| Frame Color: | Havana |
| Lens Socket Width: | 58 mm |
| Bridge Width: | 14 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Pattern: | Geometric |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Unit Type: | ft |
| Style: | Geometric |
| Frame Material: | Acetate |