$258
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 11961385 |
| GTIN: | 889214385185 |
| Frame Color: | Shiny Blonde Havana |
| Lens Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Women |
| Unit Type: | ft |
| Lens Bridge: | 17 mm |
| Style: | Butterfly |
| Personalized: | Yes |
| Frame Material: | Plastic |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Tom Ford Maeve Sunglasses FT 1008 01B 55mm Shiny Black / Gradient Smoke Lens - Frame: Shiny Black, Lens: Gradient Smoke
Tom Ford Maeve FT 1008 Blonde Havana/light Brown 53E Sunglasses - Frame: Blonde Havana, Lens: Light Brown
Tom Ford Maeve FT 1008 Black/smoke Shaded 01B Sunglasses - Frame: Black, Lens: Smoke Shaded
Tom Ford Maeve FT 1008 Dark Havana/brown Shaded 52F Sunglasses - Frame: Dark Havana, Lens: Brown Shaded
Tom Ford Maeve FT 1008 Havana/roviex 55J Sunglasses - Frame: Havana, Lens: Roviex