$242
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12019602 |
| Model: | Asher |
| Exterior Color: | Sundew Ombre Melbourne |
| Lining Color: | Nude pink |
| Handle/Strap Color: | Nude pink |
| Hardware Color: | Gold |
| Size: | Small |
| Bag Width: | 8 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Features: | Adjustable Strap |
| Department: | Women |
| Pattern: | Solid |
| Exterior Material: | Leather |
| Lining Material: | Fabric |
| Bag Height: | 6 in |
| Occasion: | Business Casual Travel |
| Vintage: | Yes |
| Accessories: | Brand Card Original Dust Bag |
| Product Line: | Coach Camera |
| Accents: | Crystal Studded |
| Character: | Studded |
| Handle/Strap Material: | Metal Leather |
| Finish: | Pebbled |
| Bag Depth: | 3 in |
| Fabric Type: | Rayon |
| Style: | Crossbody |
| Closure: | Zip |
| Theme: | Colorful |