$119
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 12029665 |
| MPN: | GU50116 091 |
| GTIN: | 889214494634 |
| Frame Color: | Blue |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Vertical: | 48 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Frames |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Guess GU50326 011 Matte Light Nickeltin 53mm Eyeglasses - Frame: Matte Light Nickeltin, Lens: Clear Demo Lenses, code: 011
Guess GU50243 097 Matte Dark Green 58mm Eyeglasses - Frame: Matte Dark Green, Lens: Clear Demo Lenses, code: 097
Guess GU1894-N 002 Matte Black 53mm Eyeglasses - Frame: Matte Black, Lens: Clear Demo Lenses, code: 002
Guess GU2614 091 Matte Blue 52mm Eyeglasses - Frame: Matte Blue, Lens: Clear Demo Lenses, code: 091