SALE: $115 (-67%) $345
Genuine & Authentic Moschino
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 12031389 |
| MPN: | MOS006SSTR-0SZJ-70 |
| GTIN: | 716736407869 |
| Frame Color: | White |
| Other Frame Color: | White |
| Lens Color: | Brown |
| Other Lens Color: | Brown |
| Lens Width: | 52 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Arm Length: | 140 mm |
| Style: | Cat Eye |
| Department: | Women`s |
| Type: | Sunglasses |
| Frame Material: | Plastic |
| Frame Shape: | Cat-Eye |
| Lens Protection: | 100% UV Protection |
| Polarization: | Non-Polarized |