SALE: $240 (-21%) $305
Genuine & Authentic Just Cavalli
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Just Cavalli
Just Cavalli is the youth-oriented offshoot of Roberto Cavalli was launched in 1998. Like the original, Just Cavalli encompasses menswear, accessories, and fragrance with a bold aesthetic, think color, animal print, and denim.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Just Cavalli |
| SKU: | 12036240 |
| MPN: | VJC002V |
| GTIN: | 190605444917 |
| Model: | VJC002V |
| Frame Color: | Black |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Frames |
| Style: | Full Rim |
| Vertical: | 42 mm |
| Frame Material: | Plastic |
| Features: | prescription-ready |