SALE: $121 (-47%) $230
Genuine & Authentic Carolina Herrera
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Carolina Herrera
Carolina Herrera stands as an influential fashion brand that offers refined clothing styles combined with elegant designs. Carolina Herrera stands as a luxury fashion brand that combines exclusive clothing and signature perfumes to present refined and elegant style. With Carolina Herrera you will find premium fashion products that celebrate your uniqueness while creating a long-lasting impact at any formal event.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Carolina Herrera |
| SKU: | 12036498 |
| MPN: | HER0104-Y11-55 |
| GTIN: | 716736749785 |
| Frame Color: | Gold |
| Other Frame Color: | Gold Red |
| Lens Color: | No Color |
| Other Lens Color: | Demo Lens |
| Lens Width: | 55 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Arm Length: | 145 mm |
| Style: | Butterfly |
| Department: | Women`s |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Metal |
| Frame Shape: | Butterfly |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Carolina Herrera Women`s 54mm Burgundy Horn Opticals HER0159-G-K4G-54 - Frame: Red, Lens: No Color, Other Frame: Burgundy Horn
Carolina Herrera Women`s 53mm Blue Opticals CH0028-PJP-53 - Frame: Blue, Lens: No Color, Other Frame: Blue
Carolina Herrera Women`s 50mm Black White Opticals HER0192-80S-50 - Frame: Black, Lens: No Color, Other Frame: Black White
Carolina Herrera Women`s 52mm Burgundy Havana Opticals HER0146-YDC-52 - Frame: Red, Lens: No Color, Other Frame: Burgundy Havana
Carolina Herrera Violet Shaded Cat Eye Ladies Sunglasses Her 0189/G/S 0T1W/QR 57 - Multi, Frame: Multi, Lens: Purple
Carolina Herrera Women`s 51mm Black Opticals HER0110-KDX-51 - Frame: Black, Lens: No Color, Other Frame: Black Nude
Carolina Herrera Women`s 54 mm Havana Red Sunglasses HER0140S-0O63-HA - Frame: Brown, Lens: Grey, Other Frame: Havana Red