$106
Genuine & Authentic Juicy Couture
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Juicy Couture
Juicy Couture is a playful luxury fashion brand known for its iconic velour tracksuits and vibrant designs that embody a fun and glamorous California lifestyle. Offering a wide range of apparel, accessories, and fragrances, Juicy Couture combines casual elegance with a bold, youthful spirit, making it a favorite choice for those who seek stylish and comfortable pieces with a touch of luxury.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Juicy Couture |
| SKU: | 12036719 |
| MPN: | 11JCCLF |
| GTIN: | 885919746078 |
| Model: | 11JCCLF |
| Handle/Strap Color: | Black With Chain |
| Hardware Color: | Goldtone |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Tan & Black Logo |
| Bag Width: | 10 in |
| Size: | Medium |
| Shape: | Dome |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual Party/Cocktail Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 4in |
| Bag Depth: | 4 in |
| Fabric Type: | Padded |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel/Top Handle Bag |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap Inner Pockets Lined Inside Zipper Pocket |
| Finish: | Quilted |
| Pattern: | Quilted Heart |
| Character: | Heart Designer |
| Bag Height: | 8.5 |
| Handle Style: | Top-Handle/Crossbody |
| Lining Material: | Fabric Polyester |
| Exterior Material: | Leather Polyvinyl Chloride |
| Customized: | Embroidered |
| Hardware Material: | Metal |
| Theme: | Heart |
| Strap Drop: | 25in |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Juicy couture |