$161
Genuine & Authentic Jo Malone
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Jo Malone
Jo Malone London operates as a British lifestyle brand which delivers distinctive fragrances alongside high-end bathing and body care and home products. Jo Malone London revolutionizes perfumery through its innovative blending of diverse ingredients while using scent as a playful artistic tool to inspire devoted fans worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Jo Malone |
| SKU: | 12040089 |
| GTIN: | 690251080960 |
| Size Type: | Regular Size |
| Size in oz: | 1 oz |
| Size in ml: | 30 ml |
| Fragrance Type and Size: | 1 oz Cologne Spray (Unisex) |
| Fragrance Name: | Jo Malone English Pear & Freesia by Jo Malone |
| Type: | Cologne Spray (Unisex) 1 oz |
| Volume: | 1 oz |
| Features: | Long Lasting Casual Use Special Occasions Date |
| Formulation: | Spray |
| Gender: | Women |
| Packaging: | The same as in your Department Store |
| Shipping time: | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns: | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only): | YES |
| International Delivery: | See description |
| Manufacturer: | Jo Malone |