$171
Genuine & Authentic Dolce & Gabbana
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana stands as an elite fashion brand which distinguishes itself through its powerful designs and sophisticated Italian manufacturing techniques. Dolce & Gabbana distinguishes itself through its dynamic patterns and elaborate design elements to deliver clothing items and accessories and perfumes that express Italian fashion and elegance. The high-fashion items from Dolce & Gabbana allow you to make a statement in any situation because they exude glamour and individuality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dolce & Gabbana |
| SKU: | 12041897 |
| MPN: | DD 3085 598/13 |
| Model: | Dolce & Gabbana DD 3085 598/13 60-15-135 |
| Color: | Brown Leopard |
| Frame Color: | Brown Leopard Tortoise |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 60 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Non-Domestic Product: | No |
| Custom Bundle: | No |
| Department: | Women |
| Type: | Sunglasses |
| Style: | Round |
| Frame Material: | Plastic |