$1290
Genuine & Authentic Miu Miu
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Miu Miu
Miu Miu is a brand from the Prada Group. Introduced by Miuccia Prada in 1992, Miu Miu was inspired by Miuccia`s personal wardrobe and named after her family nickname. With an independent identity from Prada, the brand has grown into one of the leading high fashion labels in the world.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Miu Miu |
| SKU: | 12044522 |
| Handle/Strap Color: | Silver |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 11 in |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Turn Lock |
| Bag Height: | 5.5 in |
| Occasion: | Casual |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Leather |
| Bag Depth: | 1.5 in |
| Exterior Material: | Velvet |
| Accents: | Crystal |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Shoulder Bag |
| Theme: | Designer |