$215
Genuine & Authentic Rag & Bone
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Rag & Bone
Rag & Bone is a contemporary fashion brand known for its urban aesthetic and meticulous attention to detail, seamlessly blending British heritage with modern design.
With a commitment to quality craftsmanship, Rag & Bone offers effortlessly chic apparel that embodies both style and functionality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Rag & Bone |
| SKU: | 12052603 |
| Color: | Dark Havana |
| Frame Color: | Dark Havana |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Frame Material: | Acetate Plastic |
| Style: | Full Rim |
| Type: | Prescription Eyeglasses |
| Custom Bundle: | No |
| Age Group: | Adult |
| Department: | Women |