$202
Genuine & Authentic Fendi
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Fendi
Fendi is a prestigious Italian luxury brand known for its exquisite leather goods, fashion, and accessories. Renowned for its iconic designs, Fendi combines tradition with innovation, offering a range of stylish handbags, clothing, and footwear that epitomize elegance. With Fendi, you can experience luxury and craftsmanship that enhances your individual style and makes a lasting impression.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Fendi |
| SKU: | 12057916 |
| Model: | Designer |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 14 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Vertical: | 34 mm |
| Pattern: | Tortoise Shell |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Cat Eye |
| Frame Material: | Plastic |
| Age Group: | Adult |
| Theme: | Designer Tortoise |
| Personalized: | No |
| Features: | Full Rim |
| Unit Quantity: | 5 |
| Country of Origin: | Italy |
| Product Line: | Fendi |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Fendi Designer Reading Glasses F682R-660 in Lavender Gold 55mm - Gold Lavender Purple, Frame: Multi-Color, Lens: Clear
Fendi Designer Reading Glasses F959-756 in Golden Sage 54mm - Gold Sage Brown Green, Frame: Gold, Lens: Clear
Fendi Designer Reading Glasses F960-030 in Nickel 52mm - Silver Black, Frame: Multi-Color, Lens: Clear
Fendi Designer Reading Glasses F960-770-52 mm in Light Bronze Red Pink - Multi-Color, Frame: Pink, Lens: Clear
Fendi Designer Reading Glasses F959-770 in Bronze 54mm - Bronze Copper Brown, Frame: Metallic, Lens: Clear