$201
Genuine & Authentic Carolina Herrera
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Carolina Herrera
Carolina Herrera stands as an influential fashion brand that offers refined clothing styles combined with elegant designs. Carolina Herrera stands as a luxury fashion brand that combines exclusive clothing and signature perfumes to present refined and elegant style. With Carolina Herrera you will find premium fashion products that celebrate your uniqueness while creating a long-lasting impact at any formal event.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Carolina Herrera |
| SKU: | 12058752 |
| MPN: | VHE818-0752-54 |
| GTIN: | 190605164815 |
| Model: | VHE818-0752-54 |
| Frame Color: | TORTOISE |
| Bridge Width: | 15mm |
| Lens Socket Width: | 54mm |
| Temple Length: | 135mm |
| Frame Width: | 54mm |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Acetate/Metal |
| Style: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Italy |
| Personalized: | No |
| Unit Type: | oz |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Carolina Herrera Frames Round Navy Blue VHE875K 0991 50 18 140 Eyeglasses - Frame: Blue
Carolina Herrera Frames VHE776K 00700 53 16 135 Black Acetate Eyeglasses - Frame: Black
Carolina Herrera VHE846K-01GT-53 Eyeglasses 53mm - Frame: Black white gold
Carolina Herrera Demo Butterfly Ladies Eyeglasses VHE169 0492 53 VHE169 0492 53 - Gold, Frame: Gold
Carolina Herrera VHE846K-0ADD-53 Eyeglasses 53mm - Frame: HAVANA FUCSIA
Carolina Herrera Vhe 163K 0H33 Red Eyeglasses 54/16/140 with Case - Red, Frame: Red, Manufacturer: 0H33
Carolina Herrera Women`s Cat-eye 53mm Eyeglasses Frames Tortoise VHE805K-0AE9 - Frame: Brown