$326
Genuine & Authentic Fendi
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Fendi
Fendi is a prestigious Italian luxury brand known for its exquisite leather goods, fashion, and accessories. Renowned for its iconic designs, Fendi combines tradition with innovation, offering a range of stylish handbags, clothing, and footwear that epitomize elegance. With Fendi, you can experience luxury and craftsmanship that enhances your individual style and makes a lasting impression.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Fendi |
| SKU: | 12058909 |
| GTIN: | 192337158278 |
| Model: | FENDI FE50087I 057 |
| Frame Color: | White |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Vertical: | 54 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Vision |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Personalized: | No |
| Theme: | Designer |
| Frame Material: | Acetate |
| Style: | Square |
| Features: | Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |
| Character Family: | Vision |