$120
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 12059211 |
| GTIN: | 664689877140 |
| Model: | GU 2608 002 |
| Frame Color: | Black |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Vertical: | 34 mm |
| Character: | GUESS |
| Gender: | WOMEN |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Theme: | Designer |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Personalized: | No |
| Features: | Full Rim Rectangular |