$711
Genuine & Authentic Versace
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Versace
Versace is a luxurious Italian fashion brand renowned for its bold colors, intricate designs, and iconic motifs. Known for glamorous clothing, accessories, and fragrances, Versace embodies a fearless and extravagant lifestyle. With Versace, you can make a powerful fashion statement that reflects opulence and modern elegance, appealing to those who seek to stand out with confidence and style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Versace |
| SKU: | 12059975 |
| GTIN: | 8054034530035 |
| Model: | Versace Medusa |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Gold |
| Bag Width: | 4.25" |
| Size: | Mini |
| Length: | 7.25" |
| Occasion: | Shoulder Bag |
| Bag Depth: | 1" |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Finish: | Quilted |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Wool |
| Exterior Material: | 100% Wool/ 100% Leather Wool |
| Strap Drop: | 7.25in. |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Italy |
| Handle/Strap Material: | Wool |
| Product Line: | Versace La Medusa |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Versace Medusa Chain Crossbody Black Patent Leather - Hardware: Gold, Exterior: Black
Versace Leopard Print Fur Mini Shoulder Bag Medusa Cha - Handle/Strap: Gold, Hardware: Gold, Exterior: Black
Versace Medusa Crossbody Bag Black Leather - Hardware: Silver, Exterior: Black, Lining: Black
Versace Medusa Top Handle Shoulder Bag Brown Leather - Hardware: Gold, Exterior: Brown, Lining: Black
Versace Quilted Medusa Icon Small Bag - Blush Pink
Versace Medusa Crossbody Bag Convertible Clutch Black Leather - Exterior: Black
Versace Mini Nylon Medusa Drawstring Backpack Bag - Handle/Strap: Black, Hardware: Gold, Exterior: Black
Versace Medusa Large Leather Tote Bag with Pouch - Handle/Strap: Taupe, Hardware: Gold, Exterior: Taupe