SALE: $240 (-47%) $451
Genuine & Authentic Dolce & Gabbana
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana stands as an elite fashion brand which distinguishes itself through its powerful designs and sophisticated Italian manufacturing techniques. Dolce & Gabbana distinguishes itself through its dynamic patterns and elaborate design elements to deliver clothing items and accessories and perfumes that express Italian fashion and elegance. The high-fashion items from Dolce & Gabbana allow you to make a statement in any situation because they exude glamour and individuality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dolce & Gabbana |
| SKU: | 12063601 |
| MPN: | DG3412-501-53 |
| GTIN: | 8056262473702 |
| Frame Color: | Black |
| Other Frame Color: | Black |
| Lens Color: | No Color |
| Other Lens Color: | Demo Lens |
| Lens Width: | 53 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Arm Length: | 145 mm |
| Style: | Cat Eye |
| Department: | Women`s |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Acetate |
| Frame Shape: | Cat-Eye |
| Country of Origin: | Made in Italy |