$139
Genuine & Authentic Just Cavalli
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Just Cavalli
Just Cavalli is the youth-oriented offshoot of Roberto Cavalli was launched in 1998. Like the original, Just Cavalli encompasses menswear, accessories, and fragrance with a bold aesthetic, think color, animal print, and denim.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Just Cavalli |
| SKU: | 12068070 |
| MPN: | JC0610 |
| Model: | JC0610 |
| Color: | White |
| Frame Color: | Black |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Bridge Width: | 14 mm |
| Frame Material: | Plastic |
| Style: | Cats Eye |
| Type: | Prescription Eyeglasses |
| Age Group: | Adult |
| Department: | Women |