$92
Genuine & Authentic Anne Klein
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Anne Klein
Anne Klein was a visionary designer who originated the concept of a fully coordinated closet, providing a uniquely American point of view to the global fashion industry. Her trademark separates became the hallmark of a purposeful and stylish wardrobe - one that has informed trends for decades.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Anne Klein |
| SKU: | 12082983 |
| MPN: | AK/1362RGRG |
| GTIN: | 0086702522804 |
| Model: | Anne Klein AK/1362RGRG |
| Band Color: | Gold |
| Dial Color: | Pink |
| Lug Width: | 8 mm |
| Case Size: | 32 mm |
| Water Resistance: | 30 m (3 ATM) |
| Movement: | Quartz |
| Number of Jewels: | 7 Jewels |
| Indices: | 12 h Dial |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
| Reference Number: | AK/1362RGRG |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Rose Gold Metal |
| Watch Shape: | Round |
| Case Material: | Stainless Steel Rose Gold |
| Display: | Analog |
YOU MIGHT ALSO LIKE