$92
Genuine & Authentic Estée Lauder
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Estée Lauder
Estée Lauder has established itself as a prominent beauty company that delivers premium skincare products and cosmetics as well as fragrances. The brand remains famous for its distinctive products and ground-breaking formulations that deliver enhanced beauty results while boosting self-confidence. The beauty products from Estée Lauder offer luxurious quality for different needs so they have become the preferred choice among global beauty enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Estée Lauder |
| SKU: | 12085740 |
| Model: | Slick Shine Lipstick |
| Size: | 0.02 oz |
| Size Oz: | 0.02 oz |
| Type: | Slick Shine Lipstick |
| Formulation: | Slick Shine Lipstick |
| Features: | Pure Color Explicit |
| Volume: | 0.02 oz |
| Product Line: | Slick Shine Lipstick |
| Scent: | Pure Color Explicit |
| Country of Origin: | United States |
| product name: | Pure Color Explicit |
| product type: | Slick Shine Lipstick |