$211
Genuine & Authentic Rag & Bone
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Rag & Bone
Rag & Bone is a contemporary fashion brand known for its urban aesthetic and meticulous attention to detail, seamlessly blending British heritage with modern design.
With a commitment to quality craftsmanship, Rag & Bone offers effortlessly chic apparel that embodies both style and functionality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Rag & Bone |
| SKU: | 12102133 |
| GTIN: | 198825084159 |
| Color: | Multicolor |
| Size: | 24 |
| Waist Size: | 24 in |
| Size Type: | Regular |
| Closure: | Button Zip |
| Fabric Type: | Denim |
| Accents: | Zipper |
| Rise: | High (Greater than 10.5 in) |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Pocket Type: | 5-Pocket Design |
| Inseam: | 31 in |
| Style: | Straight |
| Features: | Pockets |
| Season: | Fall Spring Summer Winter |
| Pattern: | Stripe |
| Fabric Wash: | Light |
| Garment Care: | Machine Washable |
| Material: | Cotton Blend |
| Fit: | Straight |
| Type: | Jeans |
| Country of Origin: | Türkiye |