$199
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12108892 |
| MPN: | MK3218 |
| GTIN: | 796483035799 |
| Model: | Darci Glitz |
| Bezel Color: | Silver |
| Band Color: | Silver |
| Dial Color: | Silver Rose Gold |
| Band Width: | 20 mm |
| Case Size: | 39 mm |
| Case Thickness: | 7 mm |
| Caseback: | Solid |
| Water Resistance: | 50 Metres / 5 ATM |
| Year Manufactured: | 2020-Now |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Closure: | Push button deployment |
| Indices: | Stick Indexes |
| Movement: | Quartz |
| Reference Number: | MK3218 |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Dress/Formal |
| Features: | Date |
| Case Finish: | Gloss |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog |
YOU MIGHT ALSO LIKE