$164
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12109692 |
| MPN: | 30H9SM5M1L |
| Model: | Michael Mae |
| Handle/Strap Color: | White |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | White |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 11" 1/2 Top and 8" 1/2 Bottom |
| Size: | Small |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Shape: | Square |
| Closure: | Magnetic Snap |
| Occasion: | Business Casual Travel |
| Handle Drop: | 4" Inch |
| Bag Depth: | 4" 1/2 |
| Fabric Type: | polyester |
| Accents: | Stitching |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Unit Type: | lb |
| Style: | Messenger Bag |
| Features: | Inner Pockets Pockets |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Pebbled |
| Handmade: | Yes |
| Pattern: | Pebble |
| Character: | Michael Kors MAE |
| Bag Height: | 8" 1/2 |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Silver Like Plating |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Michael Michael Kors |
| Personalization Instructions: | Yes Michael Kors Care Card |