$321
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12114635 |
| MPN: | 35F2GTTT2L |
| Model: | Michael Kors Jet Set Item |
| Handle/Strap Color: | rose gold |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | optiwhite/ rose gold |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 12 in |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 15" (TOP) 12"(BOTTOM) |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zipper |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 10 in |
| Bag Depth: | 5" |
| Fabric Type: | Satin |
| Accents: | Logo |
| Style Subtype: | Shoulder Bag |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Brand Card |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Chain Leather strap Pockets |
| Pattern: | signature |
| Character: | rose gold |
| Bag Height: | 10" |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather pvc and leather |
| Type: | Handbags |
| Hardware Material: | Gold Toned Hardware |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | 10" |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Character Family: | rose gold |
| Product Line: | Michael Kors Jet Set Item |
| Manufacturer Color: | optiwhte/rose gold |