$228
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12114902 |
| GTIN: | 197853079151 |
| Model: | Michael Kors Whitney |
| Handle/Strap Color: | Gold |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Brown/Gold |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 9.5" |
| Size: | Medium |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Snap |
| Bag Height: | 7 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Polyester |
| Bag Depth: | 3.5 in |
| Exterior Material: | 80% polyester 20% polyurethane |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Handle/Strap Material: | Metal |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Whitney Zebra Sequined Convertible Shoulder Crossbody 30H9SWHL3I - Handle/Strap: Silver, Hardware: Silver, Exterior: Multicolor
Michael Kors Women`s Whitney Large Leather Satchel- Alumin/pearl Grey - Exterior: Grey
Kors Whitney Small Logo Tote Admiral/pale Blue - Exterior: Blue
Michael Kors Women`s MK Whitney LG TH Satchel Flap Bag Black Leather 30T8SXIS3T - Lining: Black, Exterior: Black / Silver
Kors Women`s Whitney Small Top-zip Tote Rose Pink - Exterior: Rose Pink
Michael Kors Whitney Mini Messenger - Truffle 30T8TXIM1L-208 - Exterior: Mustard, Hardware: Gold
Michael Kors Whitney Quilted Shoulder Bag Bright Red Packaging - Exterior: Bright Red/Gold
Michael Kors Whitney Medium Quilted Shoulder Crossbody Bag Red Clay 35R4GWHL6U - Handle/Strap: Gold, Hardware: Gold, Exterior: Orange