$246
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12115704 |
| MPN: | 35S1GM9M2B |
| Model: | Michael Kors Mercer |
| Handle/Strap Color: | BLACK BROWN POWDER BLUSH MULTI |
| Hardware Color: | Gold/Silver toned |
| Exterior Color: | BLACK BROWN POWDER BLUSH MULTI |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 9 in |
| Size: | Medium |
| Closure: | Zip Magnetic |
| Occasion: | Travel Wedding Party/Cocktail Casual Formal Workwear Business |
| Bag Depth: | 4 in |
| Fabric Type: | Canvas |
| Accents: | Strap Accent |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Credit Card Inner Pockets Bottom Studs Detachable Strap Lightweight Inner Dividers Bag Charm Adjustable Strap Pockets |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Pebbles |
| Bag Height: | 7 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Canvas Leather Fabric |
| Exterior Material: | Leather PVC Leather |
| Hardware Material: | Gold/Silver Plated |
| Theme: | Designer Colorful Band Classic Modern Logo |
| Handle/Strap Material: | Leather PVC |
| Product Line: | Michael Kors Mercer |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Women`s Mercer Extra-small Crossbody Bag Daffodil 35S3GM9C0L - Handle/Strap: Yellow, Hardware: Gold, Exterior: Yellow
Michael Kors Studio Mercer Large Leather Satchel Admiral Large - Exterior: Admiral, Lining: Black
Michael Kors Mercer Gallery Convertible Bucket Shoulder Bag Vanilla/acorn - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Vanilla/Acorn
Michael Kors Women`s Mercer Studio Large East/west Tote Soft Pink - Exterior: Pink, Lining: Pink, Hardware: Gold, Pink