$246
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12116263 |
| MPN: | 30T9SYIT7C-728 |
| GTIN: | 192877800538 |
| Model: | MICHAEL Bay |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 13" |
| Size: | Large |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Open top |
| Occasion: | Tote |
| Handle Drop: | 10.5" |
| Bag Depth: | 5" |
| Fabric Type: | Rayon |
| Accents: | Strap Accent |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Tote |
| Features: | Inner Pockets |
| Unit Quantity: | 1 |
| Pattern: | Logo |
| Character: | Michael |
| Bag Height: | 15" |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Canvas |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Product Line: | Michael Kors Bay Large Tote |