$272
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12116290 |
| GTIN: | 197853812499 |
| Model: | Michael Kors Jet Set Travel |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Olive |
| Bag Width: | 17 in |
| Size: | Large |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual Travel Tote |
| Handle Drop: | 11 inches |
| Bag Depth: | 6.25 in |
| Accents: | Zipper |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Inner Pockets Pockets |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Logo |
| Bag Height: | 11.5 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Logo-print canvas |
| Hardware Material: | Silver |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Michael Kors Jet Set |