$158
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12118522 |
| Model: | Jet Set |
| Handle/Strap Color: | Multicolor |
| Hardware Color: | Gold Silver |
| Exterior Color: | Multiple |
| Lining Color: | Multiple |
| Bag Width: | 7.25 in |
| Size: | Large |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding |
| Bag Depth: | 1.5 in |
| Accents: | Logo Solid |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Wristlet |
| Department: | Women |
| Style: | Double Zip Wristlet |
| Features: | Credit Card Inner Pockets Lightweight Lined Mobile Phone Pocket Photo Holder Pockets |
| Finish: | Logo |
| Pattern: | Logo |
| Character: | Michael |
| Bag Height: | 4 in |
| Handle Style: | Wrist Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Canvas Leather PVC |
| Hardware Material: | Gold /Silver Tone |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Jet set |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Woman`s Handbags Michael Michael Kors Jet Set Double Zip Wristlet - Brown, Exterior: Multicolor
Mchael Kors Jet Set Travel MK Signature Messenger Crossbody Shoulder Bag Brown - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Brown
Michael Kors Jet Set Charm Mini Top Handle Phone Crossbody Brown/acorn - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Brown/Acorn
Michael Kors Jet Set Brown Travel Summer Fall Purse Crossbody Bag Gift - Exterior: Brown, Lining: Multicolor, Handle/Strap: Beige
Woman`s Handbags Michael Michael Kors Jet Set Small Camera Xbody - Black, Exterior: Multicolor
Kors Jet Set Large Smartphone Wristlet - Exterior: Brown
Michael Kors Jet Set Charm Zip Travel Zip Closure Pouch Leather Fair Aqua - Exterior: fair aqua
Kors Jet Set Item East/west Top Zip Tote Black/optic White - Exterior: Black