$414
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12118998 |
| GTIN: | 0888318493062 |
| Model: | Michael Kors Collection Lexi |
| Exterior Color: | Black |
| Size: | Small |
| Bag Width: | 10 in |
| Features: | Adjustable Strap Bottom Studs Cross-Body Strap Inner Pockets Bag Charm Detachable Strap |
| Handle Style: | Double top handles/Shoulder or Crossbody strap |
| Department: | Women |
| Exterior Material: | Genuine Leather |
| Lining Material: | Canvas |
| Bag Height: | 9 in |
| Occasion: | Business Casual Travel |
| Product Line: | Michael Kors Collection Lexi |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Bag Depth: | 4 in |
| Style: | Satchel |
| Closure: | Snap Zip |
| Manufacturer Color: | Black |