SALE: $210 (-29%) $295
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12119019 |
| MPN: | MK4568 |
| Model: | Michael Kors Darci Diamond |
| Bezel Color: | Rose Gold |
| Band Color: | Rose Gold |
| Dial Color: | White |
| Max Wrist Size: | 7.25 in |
| Lug Width: | 16 mm |
| Case Size: | 34 mm |
| Band Width: | 14 mm |
| Closure: | Fold-Over Push-Button Deployant |
| Indices: | Diamond Markers |
| Year Manufactured: | 2020-Now |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Case Thickness: | 8 mm |
| Department: | Women |
| Caseback: | Snap |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual Dress/Formal |
| Features: | 12-Hour Dial Central Second Diamond Accent Gemmed Mineral Crystal Seconds Hand Water-Resistant |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Movement: | Quartz (Battery) |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| Reference Number: | MK4568 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Case Finish: | Polished |
| Country of Origin: | Japan |
| Display: | Analog |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors MK3215 Darci Analog Two-tone Stainless Steel Bracelet Women`s Watch - Dial: Silver, Band: Two Tone, Bezel: Crystal Pave
Michael Kors MK3203 Mid-size Three-tone Darci Glitz Crystals Women`s Watch - Dial: White, Band: Silver, Bezel: Silver
Michael Kors Darci Gold Tone Stainless Steel Glitz Midsize Mop Watch MK3219 - Dial: Gray, Band: Gold
Michael Kors MK3507 Darci Rose Gold Dial Two Tone Stainless Steel Women`s 3018 - Gold