$240
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12124009 |
| MPN: | 35S3G6HS2B |
| GTIN: | 196163818511 |
| Model: | Michael Kors Sheila |
| Handle/Strap Color: | Light Powder Blush |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Light Powder Blush |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 9 in |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 9 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 3.25 in |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 3 in |
| Fabric Type: | Satin |
| Accents: | Logo |
| Personalize: | No |
| Style Subtype: | Shoulder bag |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Adjustable Strap Bag Charm |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Signature |
| Bag Height: | 6.5 in |
| Character: | signature |
| Handle Style: | Double Handles/Adjustable Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | PVC VEGAN LEATHER |
| Hardware Material: | Gold Toned Hardware |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | 20"-24" |
| Character Family: | Signature |
| Handle/Strap Material: | Vegan Leather |
| Product Line: | Michael Kors Sheila |
| Manufacturer Color: | Light Powder Blush |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Sheila Small Center Zip Satchel Poppy Orange Vegan Leather - Handle/Strap: Poppy, Hardware: Gold, WalmartInterior: Orange
Michael Kors Sheila Satchel in Jasmine Yellow Multi - Exterior: Jasmine Yellow
Michael Kors Sheila Medium Logo Backpack Vanilla 35F3G6HB6B-150 - Exterior: Vanilla, Hardware: Gold
Michael Kors Sheila Small Saffiano Leather Satchel Pale Gold 35S4G6HS5O-P - Exterior: Gold
Michael Kors Bag Handbag Sheila Large Mf Tote Bag Pale Gold 35S4G6HT9O-Pgold - Exterior: Pale GOld