$602
Genuine & Authentic Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 12124077 |
| GTIN: | 883936287499 |
| Model: | Marc Jacobs The Single Bag |
| Handle/Strap Color: | Beige |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Beige |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 10.25" |
| Size: | Large |
| Bag Length: | 10.25" |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Magnetic Snap Flap |
| Occasion: | Casual |
| Handle Drop: | 21" |
| Bag Depth: | 3.25" |
| Fabric Type: | Leather |
| Accents: | Logo Quilted |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Hobo Bag |
| Features: | Stain Resistant Inner Pockets |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 7.75" |
| Character: | classic |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Brass |
| Theme: | City |
| Strap Drop: | 21" |
| Country of Origin: | Italy |
| Handle/Strap Material: | Brass Leather |
| Product Line: | classic |