$226
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12124796 |
| Model: | Michael Kors Whitney |
| Handle/Strap Color: | ROYAL PINK |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | ROYAL PINK |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 16 in |
| Size: | Medium |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Bag Depth: | 5 in |
| Fabric Type: | Rayon |
| Accents: | Zipper |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Unisex Adults |
| Style: | Tote |
| Features: | Inner Pockets |
| Finish: | SIGNATURE |
| Handmade: | Yes |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 10 in |
| Character: | Michael |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather PVC |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Aloha American USA Designer |
| Country of Origin: | United States |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Michael Kors Signature Bag |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Whitney Zebra Sequined Convertible Shoulder Crossbody 30H9SWHL3I - Handle/Strap: Silver, Hardware: Silver, Exterior: Multicolor
Michael Kors Women`s Whitney Large Leather Satchel- Alumin/pearl Grey - Exterior: Grey
Kors Whitney Small Logo Tote Admiral/pale Blue - Exterior: Blue
Michael Kors Women`s MK Whitney LG TH Satchel Flap Bag Black Leather 30T8SXIS3T - Lining: Black, Exterior: Black / Silver
Kors Women`s Whitney Small Top-zip Tote Rose Pink - Exterior: Rose Pink
Michael Kors Whitney Mini Messenger - Truffle 30T8TXIM1L-208 - Exterior: Mustard, Hardware: Gold
Michael Kors Whitney Quilted Shoulder Bag Bright Red Packaging - Exterior: Bright Red/Gold
Michael Kors Whitney Medium Quilted Shoulder Crossbody Bag Red Clay 35R4GWHL6U - Handle/Strap: Gold, Hardware: Gold, Exterior: Orange