$229
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12125877 |
| GTIN: | 196163985039 |
| Model: | Michael Kors Mercer |
| Handle/Strap Color: | Brown |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Brown |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 7.5" |
| Size: | Small |
| Closure: | Drawstring |
| Occasion: | Travel Casual Business Casual Formal Party/Cocktail Travel |
| Bag Depth: | 4" |
| Fabric Type: | Canvas |
| Accents: | Logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Bucket & Drawstring Bag |
| Features: | Top Handle Logo Plate Accent Adjustable Strap |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Logo |
| Bag Height: | 7" |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Metal |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Michael Kors Mercer |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Studio Mercer Large Leather Satchel Admiral Large - Exterior: Admiral, Lining: Black
Michael Kors Mercer Gallery Convertible Bucket Shoulder Bag Vanilla/acorn - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Vanilla/Acorn
Michael Kors Mercer LG Studio Leather Bag Tote Cashew Ecru Black Colorblock - Exterior: cashew ecru black trim
Kors Women`s Mercer Woven Medium Messenger Optic White - Exterior: White
Kors Women`s Studio Mercer Medium Messenger Bag Admiral - Exterior: Admiral/Gold Hardwar (Navy Blue)
Michael Kors Mercer Extra Small North South Shopper Crossbody - Exterior: Brown
Kors Women`s Mercer Studio Large East West Tote Black - Exterior: Black, Lining: Black, Hardware: Silver Hardware, Black
Kors Studio Mercer Large Convertible Tote Oyster - Exterior: Oyster