$288
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12126271 |
| Model: | Michael Kors Sangria |
| Handle/Strap Color: | Sangria/Red shade |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Red |
| Color: | Sangria Red-tones |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 10.5 in |
| Size: | Small OR Large |
| Closure: | Magnetic Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Wedding Workwear |
| Large Bag 12" L x 9.5" H x 4" D (APP): | Small Bag 7.75 H X 10.5 L X 4.5" D (APP) |
| Bag Depth: | 4 in |
| Accents: | Buckle Accent Strap Accent Zipper Accent Loop and Buckle Buckle Interior 3 Compartments (Center Zip Divider) + zip + slip pocket Purse with MK Dust Bag Choices Purse or Purse + Wristlet or Individual accessories Designer |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody/Shoulder/Handbag Convertible |
| Features: | Double handles 3 Compartments Center Zip and front back magnetic Michael Kors Dustcover/cleaning bag Choice of Large or Small Convertible Handbag Detachable Strap Buckle Front accent Strap Adjustable Strap Convertible Inner Pockets |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Satchel Crossbody/Shoulder/Handbag leather Leather Removeable/Adjustable Strap Double carry handles |
| Bag Height: | 8" |
| Handle Style: | Double Handles Leather + Adjustable Strap |
| Material: | Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold tone |
| Theme: | Designer Buckle Convertible Shoulder Crossbody Handbag NEW Small or Large Bag Buckle accent |
| Strap Drop: | 4.5" |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Michael Kors |