$209
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12127217 |
| MPN: | 35S1GX0C1U |
| GTIN: | 194900285442 |
| Model: | 35S1GX0C1U |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 8 in |
| Size: | Small |
| Shape: | Oval |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding |
| Bag Depth: | 2.5 in |
| Accents: | Quilted |
| Accessories: | Brand Card |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Chain Strap Credit Card Cross-Body Strap Inner Pockets Lined Outer Pockets Pockets Stain-Resistant Water Resistant Zip-Around |
| Finish: | Quilted |
| Pattern: | Quilted |
| Bag Height: | 5.25 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold tone metal |
| Strap Drop: | 24 in |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Product Line: | Michael Kors Rose |