SALE: $171 (-32%) $250
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12127782 |
| MPN: | MK4718 |
| GTIN: | 796483613010 |
| Model: | MK4718 |
| Dial Color: | White |
| Band Color: | Silver-tone |
| Bezel Color: | Silver-tone |
| Color: | White |
| Case Size: | 25 mm |
| Band Width: | 16 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | MK4718 |
| Style: | Watches |
| Features: | Hour Minute Second |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | White |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 50 meters / 165 feet |
| With Papers: | Yes |
| Watch Shape: | Square |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Bezel Type: | Fixed |
| Theme: | Designer |
| Case Thickness: | 10 mm |
| Handedness: | Left |
| Unit Type: | oz |
| Bezel: | Fixed |
| Case Diameter: | 25 mm |
| Gender: | Women`s |
| Series: | Mk Chain Lock |