$296
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12127833 |
| Lining Color: | Beige |
| Exterior Color: | Red |
| Bag Width: | 7.35 in L |
| Size: | Small |
| Pattern: | Studded Red Leather and Brown Logo tones |
| Bag Height: | 5.25 in |
| Closure: | Flap with push lock |
| Lining Material: | Michael Kors Signature Lining Fabric |
| Bag Depth: | 2.5 in |
| Exterior Material: | Leather/PVC Logo Leather Top Flap Leather outline frame Woven Leather and Chain-link adjustable strap Metal studs and accents |
| Accents: | Studded |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Theme: | Logo |
| Features: | Flap Clouser with push-lock Exterior Back Slip pocket Studs/leather/Logo Front Slip Zip + main compartment Slip pocket Purse 7.35 L X 5.25 H X 2.5" D (app) Strap total Length 19" Dust Bag Adjustable Strap Chain Strap |
| Handle/Strap Material: | Chain and Leather |
| Product Line: | Michael Kors Small Flap top studded Convertible |