$271
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12127942 |
| MPN: | 35F8GTVM7B |
| Model: | Michael Kors Jet Set Travel |
| Exterior Color: | Ivory |
| Hardware Color: | Gold |
| Lining Color: | Cream |
| Bag Width: | 10 in |
| Size: | Large |
| Accents: | Logo Charm Embossed Logo |
| Bag Height: | 9.5 in |
| Closure: | Zip |
| Department: | Women |
| Exterior Material: | PVC |
| Fabric Type: | Polyester |
| Features: | Convertible Adjustable Strap |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Lining Material: | Polyester |
| Occasion: | Casual |
| Pattern: | MK Logo allover |
| Product Line: | Michael Kors Jet Set |
| Strap Drop: | 21.5-24.5 in |
| Style: | Messenger Bag |