$241
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12128337 |
| GTIN: | 196163818474 |
| Model: | Michael Kors Travel |
| Handle/Strap Color: | Light Powder Blush |
| Hardware Color: | Gold toned |
| Exterior Color: | Light Powder Blush |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 8 in |
| Size: | Extra Small-CHECK MEASUREMENTS |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Bag Depth: | 4" |
| Accents: | Logo Strap |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Style: | Duffle |
| Features: | Detachable Strap Adjustable Strap |
| Pattern: | Signature |
| Character: | Jet Set |
| Bag Height: | 5.5" |
| Lining Material: | Fabric |
| STYLE SUBTYPE: | Messenger |
| Exterior Material: | PVC Coated Canvas |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | PVC |
| Product Line: | Michael Kors Travel |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Jet Set Charm Zip Travel Zip Closure Pouch Leather Berry Sorbet - Exterior: light berry sorbet
Michael Kors Lace Black Women One Size Travel Pouch 32H6GL8E7T - Black
Michael Kors Jet Set Travel Large Chain Shoulder Tote Pale Gold MK Signature - Handle/Strap: Gold, Hardware: Gold, Exterior: Pale Gold
Michael Jet Set Travel East West LG Crossbody Celedon/silver - Exterior: Celedon/Silver
Michael Kors Jet Set Travel Medium Oval Camera Crossbody - Exterior: Lavander Mist