$225
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12129999 |
| MPN: | 35F1G4VS9L |
| GTIN: | 196163618418 |
| Model: | Michael Kors Avril |
| Handle/Strap Color: | Tea Rose |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Tea Rose |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 17 in |
| Size: | Large |
| Bag Length: | 9.5" |
| Country of Origin: | Bangladesh |
| Shape: | Hexagon |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 5 in |
| Bag Depth: | 5 in |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Fabric Type: | Satin |
| Accents: | Logo |
| Style Subtype: | Shoulder bag |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Adjustable Strap |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Avril |
| Bag Height: | 9.5 in |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold Toned Hardware |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | 18.5"-23.5" |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Michael Kors Avril |
YOU MIGHT ALSO LIKE