$222
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12130402 |
| MPN: | 35S3GCCS3L |
| GTIN: | 196163770604 |
| Model: | Carine |
| Handle/Strap Color: | Brown |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Cream |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 13.5 in |
| Size: | Large |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 4" |
| Bag Depth: | 6 in |
| Accents: | Logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card Detachable Strap Maintenance Card Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel/Top Handle Bag |
| Features: | Pockets |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Logo |
| Bag Height: | 9.5 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Canvas Leather Polyester Polyurethane |
| Hardware Material: | GOLD |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | 21-25 in |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | MICHAEL KORS CARINE |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Carine Medium Leather Camel Bag Tote Logo Charm Gold Tone - Exterior: camel gold tone
Women`s Michael Kors Carine Small Brown/soft/pink Satchel Handbag - Handle/Strap: Pink, Hardware: Pink, Exterior: Brown
Michael Kors Carine Medium Logo Tote Bag Oregano 30S1SCCT3B - Handle/Strap: Green, Hardware: Silver, Exterior: Brown
Michael Kors Carine Medium Logo Tote Bag Vanilla 30S1GCCT3B - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Vanilla
Michael Kors Carine Medium Logo Tote Bag Brown 30S1GCCT3B - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Brown
Michael Kors Carine Medium Pebbled Leather Tote Bag Black 30S1GCCT3L - Handle/Strap: Black, Hardware: Gold, Exterior: Black