$366
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12131206 |
| MPN: | 35F1SX0B6U |
| Model: | Michael Kors Rose |
| Handle/Strap Color: | HEATHER GREY MERLOT |
| Hardware Color: | Gold/Silver - toned |
| Exterior Color: | HEATHER GREY MERLOT |
| Lining Color: | HEATHER GREY MERLOT |
| Bag Width: | 9.5" |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 9.5" |
| Closure: | Zip Magnetic |
| Occasion: | Travel Wedding Party/Cocktail Casual Formal Workwear Business |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 5" |
| Fabric Type: | Satin |
| Accents: | Logo Quilted |
| Personalize: | No |
| Style Subtype: | Backpack |
| Accessories: | Clochette |
| Department: | Women |
| Style: | HEATHER GREY MERLOT |
| Features: | Lined Inner Pockets Outer Pockets Limited Edition Inner Dividers Eco Friendly Adjustable Strap Chain Strap Stain-Resistant Pockets |
| Pattern: | Solid/Quilted |
| Bag Height: | 10" |
| Character: | Michael |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather PVC |
| Hardware Material: | Gold/Silver-toned hardware |
| Strap Drop: | adjustable backpack strap |
| Theme: | Designer |
| Character Family: | Backpack |
| Handle/Strap Material: | Leather PVC |
| Product Line: | Michael Kors Merlot |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Jet Set Travel Multifunction Phone Crossbody Bag Primrose - Exterior: Primrose
Michael Kors Signature Carter X-large Open Tote Smokey Rose Multi - Handle/Strap: Rose, Hardware: Gold, Exterior: Smokey Rose Multi
Michael Kors Greenwich Small Crossbody Dusty Rose/cinder - Pink
Michael Kors Sienna Medium Pebble Leather Satchel Bag Rose 30F1L4SM2L - Handle/Strap: Pink, Hardware: Gold, Exterior: Pink
Michael Kors Women`s Heather Large Convertible Shoulder Bag Rose One Size - Exterior: Pink, Handle/Strap: Pink, Hardware: Gold