$184
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12133469 |
| MPN: | 35F5SRAB2V |
| GTIN: | 197853805804 |
| Model: | Michael Kors Rhea |
| Handle/Strap Color: | Cherry |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Cherry Multi |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 10.5 in |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 10.5 in |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | Double handle |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 5 in |
| Fabric Type: | Canvas |
| Accents: | Strap Accent Zipper |
| Personalize: | No |
| Style Subtype: | Backpack |
| Accessories: | Brand Card |
| Department: | Women |
| Style: | Backpack |
| Features: | Adjustable Strap Inner Pockets Outer Pockets Pockets |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Signature/Colorblock |
| Character: | Signature/Colorblock |
| Bag Height: | 12.75 in |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather PVC |
| Hardware Material: | Silver |
| Strap Drop: | 1.5 in |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Character Family: | Backpack |
| Product Line: | Michael Kors Rhea |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Rhea Zip Small Messenger Sun - Exterior: Yellow
Kors Signature Monogram Rhea Medium Logo Studded Backpack - Exterior: Black
Michael Kors Rhea Signature Denim Backpack Blue Mono MK Logo Bag - Exterior: Denim Blue
Michael Kors Rhea Small Zip Top Pebble Leather Messenger Bag-red/gold - Handle/Strap: Red, Hardware: Gold, Exterior: Red
Michael Kors Rhea Extra-small Pebbled Leather Backpack- Navy - Exterior: Navy
Michael Kors Ladies Colorblock Rhea Medium Signature Cntloupe Mlt 30S0GEZB2V-8 - Exterior: Cantaloupe Mlt, Hardware: Gold
Kors X4401 Zebra Rhea Zip Medium Backpack Size 13x11x5 - Handle/Strap: Black, Exterior: Zebra, Lining: Black