$178
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12133630 |
| MPN: | MK6301 |
| GTIN: | 796483215214 |
| Model: | Michael Kors Parker |
| Bezel Color: | Rose Gold |
| Band Color: | Silver Rose Gold |
| Dial Color: | White |
| Case Size: | 38 mm |
| Band Width: | 12 mm |
| Indices: | Arabic Numerals Baton Indexes Stick Indexes |
| Year Manufactured: | 2020-Now |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Department: | Women |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual Classic Dress/Formal Luxury |
| Features: | 12-Hour Dial 24-Hour Dial Chronograph Date Indicator Day/Date Day Indicator Mineral Crystal Multifunction Water-Resistant Crystals |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Movement: | Quartz |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| Reference Number: | MK6301 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors MK5701 Parker Chronograph Watch - Dial: Champagne, Band: Gold, Bezel: Gold
Michael Kors Parker Silver Mother of Pearl Women`s Watch MK6138 - Dial: Silver, Band: Silver, Blue, Bezel: Silver
Michael Kors Parker Rose Gold Tone+silver Chrono Dial+crystal Date WATCH-MK5806 - Dial: White, Band: Rose Gold
Michael Kors Parker Espresso Brown S/s Crystal Chrono Bracelet Watch MK5578 - Dial: Brown, Band: Brown
Michael Kors Parker Silver Tone+chronograph Dial+mop Crystal Date WATCH-MK5700 - Dial: Silver, Band: Silver
Michael Kors Parker Multifunction Navy Leather Ladies Watch MK2915 - Dial: black, Hand: White, Strap: black