$162
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12134147 |
| GTIN: | 0196163818443 |
| Model: | Michael Kors Jet Set Item |
| Handle/Strap Color: | Pink |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Pink |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 7.5 in |
| Size: | Medium |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Travel Casual Party/Cocktail |
| Bag Depth: | 2.25 in |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Credit Card Convertible Cross-Body Strap Mobile Phone Pocket Outer Pockets Lined |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | MK Logo |
| Bag Height: | 4.5 in |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Coated canvas |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Strap Drop: | 23 in |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Handle/Strap Material: | Leather-chain |
| Product Line: | Michael Kors Phone Crossbody |
| Manufacturer Color: | Light Powder Blush |