$215
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 12134776 |
| MPN: | FT5873-B-005-49 |
| GTIN: | 889214415714 |
| Model: | Tom Ford FT5873-B Blue Light Block |
| Frame Color: | Black |
| Lens Socket Width: | 49 mm |
| Bridge Width: | 24 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Acetate |
| Features: | Square |
| Country of Origin: | Italy |
| MSRP: | $370 |