$199
Genuine & Authentic Michael Kors
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Michael Kors
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Michael Kors |
| SKU: | 12135565 |
| MPN: | 35T0GCFT7L-424 |
| GTIN: | 0193599717449 |
| Model: | Michael Kors Charlotte |
| Exterior Color: | Pink |
| Bag Width: | 10.75 in |
| Size: | Large |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 10 in |
| Character: | Charlotte Michael |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Bag Depth: | 4.25 in |
| Fabric Type: | Satin |
| Exterior Material: | Leather |
| Department: | Women |
| Hardware Material: | Gold Toned Hardware |
| Style: | Tote |
| Theme: | Classic |
| Features: | Bag Charm |
| Product Line: | Michael Kors Charlotte |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Michael Kors Charlotte Large Signature Logo and Metallic Tote Bag Pale Gold - Exterior: Pale Gold
Michael Kors Charlotte Large Top Zip Tote - Exterior: Vista Blue
Michael Kors Bag Charlotte Large Satchel Leather Black - Exterior: Black
Michael Kors Charlotte Large 3-in-1 Tote Crossbody Handbag Leather Powder Blush - Exterior: Powder Blush, Hardware: Gold
Michael Kors Charlotte Large Leather 3-in-1 Tote Crossbody Handbag Vanilla MK 35 - Exterior: Vanilla
Michael Kors Charlotte Large Top Zip Tote - Luggage, Exterior: Acorn